"Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir." NT

 

korek1 korek2 korek3 korek4 korek5 yp1 yp2 yp3
Cumartesi, 03 Mayıs 2014 00:00

Web Siteleri yapıyorum

Yazan
Öğeyi Oyla
(6 oy)

Günümüzün gelişen teknolojisiyle artık herkes 7/24 internette online (her ne kadar sosyal paylaşım sitelerinde olsalar da) bu durumda web dünyasını ciddi bir sektör haline dönüştürüyor. Binlerce web yazılımcı, binlerce tasarımcı ve milyonlarca hazırcı var piyasada. Ancak sektörün hepsine de ihtiyac var.

Hazırcı diyerek küçümsediğimi sanmayın sakın, tabiki bir web yazılımcıyla da eşdeğer tutulamayacağını bilmek gerekir.

İşin özü şudur ki ihtiyaca yönelik her anlamada pekçok web site yapan arkadaşım var. Kimisi tek bir basit portal bulmuş yada yazmış rengini banner ını değiştirip yüzlerce kişiye satarak para kazanmış, kimisi saatlerce bilgisayar başında yüzlerce satır kodlama yapmış, hatalarla boğuşmuş güzel ve birbirinden farklı birkaç ürün çıkartmış çok daha az kazanmış olabilir. Burada önemli olan hizmeti alacak olanın tercihi, bütçesi iyi olan veya web ayağına daha çok önem veren kişiler zaten üst düzey yazılımcılara ulaşıyor.

Gelelim bana, ben html, php, flash web siteler üretiyorum. Tabi bunun için kod da yazıyorum hazır kodlar hatta hazır sistemlerde kullanıyorum. Bu tamamen sizlerin ne istediğiniz, neye ihtiyacınızın olduğu, bütçenize ve zamana bağlı olarak değişiyor. Ancak açıkça belirtmek durumundayım ki çoğunlukla "basit olsun, ucuz olsun, internette görünelim, hemen görelim, bana ulaşsınlar yeter, google da başta görünsün yeter" gibi konuşmaların ardından profesyonel çalışmalar beklemek mantıklı olmaz.

Çoğunlukla yaptığım sitelerde denenmiş, binerce kullanıcı tarafından test edilmiş, sürekli geliştirilen ve güvenlir açık kaynaklı scriptler tercih ediyorum. Bu yukarıdaki talepleri karşılarken hem kaliteli siteler oluşturmayıda sağlıyor hemde bütçeleri çok sarsmıyor.

Son 10 yıl içerisinde 130 civarı web site ürettim ancak çalışmalarımdan aktif olanlar "Çalışmalarım" başlığı altında yer almakta. Referans olarak yayında olmayan bir siteyi göstermek bence etik değil.

Bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Not: Fiyat teklifini genellikle yüz yüze görüşme sonrasında veriyorum. Bunun için kişiden kişiye değişen çeşitli kriterlerim var. Ancak bu işi biraz da hobi olarak yaptığım için piyasanın oldukça altında rakamlara ihtiyacınızı karşılayacağımı biliyorum.

Okunma 4548 defa
Yorum eklemek için giriş yapın
Yukarı