"Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir." NT

 

korek1 korek2 korek3 korek4 korek5 yp1 yp2 yp3
Salı, 04 Mart 2014 00:00

Startup Weekend Samsun

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

28 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında 54 saat süren bir macera yaşadık. Çokta eğlenceliydi. Deneyimlerimi detaylı olarak paylaşacağım.

54 saatte bir fikrin peşine düşüp onu hayata geçirmenin yollarını öğreniyorsunuz. Tabi bunu yaparken ilk defa tanıştığınız insanlarla birlikte bir ekip oluyorsunuz. Ekip başlarda yeni tanışmanın verdiği saygı seviyesinden saatler sonra hararetli tartışmalara, fikir ayrılıklarına, karman çorman olmuş projeye kadar gittiğinide görebilirsiniz.

Bizim ekipte öyle olmadı ama farklı ekiplerde bu duruma şahit olduk .

Ekip arkadaşlarım üniversitenin ilk yıllarında heyecan ve heves dolu gençlerdi. Onları tanıdığıma, sohbet ettiğime ve birlikte birşeyler ortaya çıkardığıma çok mutlu oldum.

Ne mi yaptık?

Uniport - > www.uniport.co

Üniversiteliler arası iletişim ve paylaşım platformu. Mevcut platformlardan oldukça farklı ve gelişmiş. En yakın rakibi gibi görünen hocam.com dan ise epey ileride. Sonuçta insanları kuyruğa sokmak ve 4 yıl sonra 1. sırada olduğunu söyleyip halen kabul etmemek gibi bir sinir bozuculuğu yok.

Mobil ve web uygulamalar üzerinden tüm üniversiteler anlık olarak etkileşimde olacak ve birbirlerinden haberdar olacaklardı. Bunun yanı sıra üniversiteye hazırlanan gençler ve mezun olan abilerimizde aynı şekilde bu platform üzerinden üniversitelilere ulaşacak sorular soracak ve iş imkanları oluşturabileceklerdi.

Bu sırada öğrenciler, öğrencilere ulaşacak ve öğrenciler çeşitli hizmetleri veren firmalara ulaşabilecekti.

Tabi tüm bunları geçmiş zaman kipiyle anlattım ama proje halen yapılabilitesi yüksek ancak mali yetersizlikler nedeniyle zamana yayılmış bir planlama süreciyle hayata geçmeyi bekliyor.

Gün gelir bu platformda da sesimi duyabilirsiniz. :D

Eee proje muroje derken etkinliği unutmadım. Özetle kendilerini söyle tanımlamış Startup Weekend etkinliğini düzenleyen Barış bey ve Hale hanım..

Nedir bu Startup Weekend ...

Az laf, çok geliştirme, 48 saat içinde girişim Startup Weekend sana başarını ispatlaman için bir fırsat sunuyor: Başarı hikayesi dinleme, başarı hikayesi yaz! Ekibini topla, fikrinle gel, ilk elemeyi geç, 48 saat mentorlar eşliğinde çalış, yeni işinin temellerini bizimle at!

Etkinlik 28 Şubat-1-2 Mart tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi KOSGEB Tekmer Binası'nda gerçekleşecektir.

Sınırlı kontenjanı olan bu etkinliğe hemen kayıt ol, sen de projeni hayata geçir! Ekibim yok ama fikrim var diyorsan gel ekibini orada kur, fikrinle yarış!

Startup Weekend Samsun'un en büyük ödülü kendi girişimini hayata geçirmek! Tabii bir de sponsorumuz Microsoft'un yarışmacılar için ödülleri var.

Ödüllerden ilki katılan tüm ekipler, 1 yıl boyunca Microsoft DreamsPark yazılımlarını onlara verilen doğrulama kodu ile ücretsiz kullanabilecekler.

Samsun Startup Weekend'de birinci seçilecek ekip, Microsoft’un Nisan ayında düzenleyeceği , Microsoft uzmanları ile yuvarlak masa çalışmasının da yer alacağı “Innovation4Good” etkinliğine başvuru yapmaksızın katılım hakkı kazanacak.

Okunma 2051 defa
Yorum eklemek için giriş yapın

Son Çalışmalarım

 • omupiyg.com
  omupiyg.com Çoğunluğu Ondokuz Mayı üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan, gençlerin pek çok konuda kendilerini geliştirebileceği proje bazlı etkinlikler oluşturan bir ekibin web sayfasıdır.  Web sayfası…
 • sagimsolumbilim.com
  sagimsolumbilim.com Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Özel Doğa Okulları işbirliği ile gerçekleştirilecek olan ” Sağım Solum Bilim “  adlı TÜBİTAK 4004 - Doğa Eğitimi Ve Bilim…
 • mytrizomu.com
  mytrizomu.com OMU Project and Innovation Youth Group - Proje Web sitesi www.mytrizomu.com
  Devamını oku...

Son Projelerim

 • ANKÜ Gözlem Evi Macerası
  ANKÜ Gözlem Evi Macerası Macera demek ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak süreçte insan özellikle kendi hayatıyla ilgili birkaç dizi olay yaşayınca sanırım ne yapıyor neyle uğraşıyor olursa olsun mücadele,…
  Devamını oku...
 • Anka Park Dinazor Mekanizmaları
  Anka Park Dinazor Mekanizmaları Sıradışı işlerle uğraşan insanlara sıradışı işler geliyor. Katil balina Orca projesi sonrasında Ankara Atatürk Orman Çiftliği bölgesine kurulan dev Tema Park içerisindeki bir bölümde de…
  Devamını oku...
 • Footballmatic
  Footballmatic Futbolmatic bir futbolcu antrenman sistemidir. Mevcut antrenman sistemleriyle kıyaslandığında onlarca avantaja sahip olan bir sistem düşünün. Sistemin yapısı ve özellikleri bireysel antrenman ile mevcut sistemde…
  Devamını oku...
Yukarı