"Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir." NT

 

korek1 korek2 korek3 korek4 korek5 yp1 yp2 yp3
Pazar, 10 Ocak 2016 12:47

Mcor Arke - Endüstriyel Maddeye İhtiyaç Duymayan Ev Tipi 3D Yazıcı

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

3D yazıcıların kullanım alanlarını yaygınlaştıracak ve sadece kağıt kullanarak üç boyutlu tasarımlar yapabilen yazıcı: Arke.

Popülerlikleri ve kullanım alanları her geçen gün artan 3D yazıcı sektörünün öncü firmalarından Mcor, CES 2016'da yanıttığı yeni 3D yazıcı ile herhangi bir endüstriyel malzeme kullanmadan üç boyutlu yazıcı işlemi gerçekleştirebilecek.

Arke adlı yazıcı, sadece kağıt, yapışkan ve kesici kullanarak üç boyutlu tasarım ortaya çıkarabiliyor. Yazıcının sahip olduğu en büyük özellik ise, full-color özelliği. Yani istediğiniz renkte 3D tasarımlar yapabiliyorsunuz.4800×2400 dpi çözünürlük ile son derece kaliteli işler ortaya koyan Arke, sınırsız renk seçeneği ile de işi bir bağlamda kullanıcının hayal gücüne bırakıyor diyebiliriz. Arke'nin ''ev tipi'' olmasındaki en büyük sebep ise yazma işlemi sonucu ortaya herhangi bir atık çıkarmaması ve boyut olarak standart yazıcılar ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olması.Ücretsiz Android ve iOS uygulaması ile gelen Arke, bu sayede yazdırma işlemini telefonunuzdan da kontrol edebilmenizi sağlamakta. Wi-fi, Bluetooth ve USB bağlantı seçenekleri sunan yazıcı ile Mcor, hedef kitle olarak okulları (dolayısıyla öğrencileri) ve ofisleri görmekte. Yaz aylarına doğru satışa sunulması beklenen Arke'nin fiyatı 6,000 dolar'a yakın olacak.

Kaynak: Gizmag   

Okunma 3205 defa
Yorum eklemek için giriş yapın

Dikkat çeken haberler

Yukarı