Bu sayfayı yazdır
Pazar, 07 Temmuz 2019 23:59

Sağım Solum Bilim 2019

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Sağım solum bilim, isminden de anlaşılacağı gibi bilimsel etkinliklerin yer aldığı genç arkadaşlarımızla bilgi alışverişi yaptığımız oldukça zevkli bir projeyi bu yılda tamamladık.

İlk defa geçen yıl (2018) TUBİTAK 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında başlayan Sağım Solum Bilim projesinin bu yılda 2.sini gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda da bilime, bilgiye, araştırmaya ve öğrenmeye meraklı geç arkadaşlarımızla benzer projelerde bir arada olmayı planlıyoruz. Tabiki bu sırada projede görev alan uzman, öğretmen ve rehber arkadaşlarımızın da bir çoğunun ilk defa birbiriyle tanışmış olması ve güzel bağlar kurulması da projenin güzel yanlarından biri.

Proje detaylarından burada bahsetmenin bir anlamı yok. Öte yandan proje web sayfalarını da ben yaptığım için doğrudan inceleyerek daha fazla bilgi olabileceğinizi biliyorum.

Sağım Solum Bilim 2018 - Web Sitesi

Sağım Solum Bilim 2019 - Web Sitesi

Bu projenin benim için güzel bir anlamı daha var ki uzun zamandır unuttuğum ve özlediğim güzel yürekli gençlerin saygı ve sevgisidir. Proje sürecinde her ne kadar yeterince aktif görev alamasam da gençlerle aramızdaki ileşimden ileri geldiğini düşündüğüm bir eylemle beni hem çok şaşırttılar hem de mutlu ettiler. Hiç beklemediğim bir anda gelip sarılmaları, teşekkür etmeleri ve "hocam sizinle tekrar nasıl görüşebilirz?" gibi sorularıyla öğretmenliğin aslında ne kadar değerli, gururlu ve anlamlı olduğunu tekrar farketmemi sağladılar. Pek çok genç arkadaşıma özel ders verdim ancak gurup çalışmalarında uzun zamandır bulunmamıştım. Bu durum o eksikliği ve gerekliliği hissettirdi. Aslında öğretmenliği ve bilgi paylaşmayı ne kadar sevdiğimi ve özlediğimi hatırladım.

Özetle güzel bir haftayı sonlandırdık. Birlikte güzel anılar biriktirdiğimiz tüm genç arkadaşlarıma ve tabiki projeye dahil olmama vesile olan hocalarıma teşekkür ederim.

Birkaç fotoğrafı da buradan paylaşayım web sitelerimizde çok daha fazlası var tabiki.

Okunma 1873 defa

Son Ekledikleri: Zafer CANER

Benzer Öğeler (etikete göre)

Resim Galerisi

Yorum eklemek için giriş yapın